Domáci difuzér z ryže a dreva

esenciálne oleje

Esenciálne oleje dokážu vzduch v priestoroch nádherne prevoňať a osviežiť. Používajú sa však aj pre ich aromaterapeutické účinky. Jemné čiastočky vône sa rozptyľujú a letia priestorom.  Známymi ,,rozptyľovačmi" éterických olejov sú aromalampy a difuzéry. Avšak, výbornými ,,rozptyľovačmi" sú aj rôzne porózne materiály. Stačí sa len okola seba poobzerať a vhodný komponent na domáci difuzér sa hneď nájde. Tu je jeden tip :)

 

Ryžovo - drevený homemade difuzér

drevený peň domáci difuzér

 

Drevo je ideálny porózny materiál. Má množstvo štrbiniek, otvorov a trhliniek, v ktorých sa čiastočky vône zachytávajú a následne sa pomaly, postupne uvoľňujú.

ryža domáci difuzér

Ryža je na tom podobne. Pri bližšom pohľade má povrch podobný drevu a teda v kombinácii s esenciálnymi olejmi aj funguje zhruba rovnako.

A spojením dreva a ryže v dizajnovo zaujímavej nádobe (ktorú sme my práve nemali po ruke) dokážete vytvoriť originálnu voňajúcu dekoráciu, ktorú bude cítiť aj niekoľko hodín.

 

Potrebujeme:

komponenty na domáci difuzér

  • ,,drevený peň" (5 - 7 kusov)
  • ryža -  asi pol šálky, nevarená, biela, hnedá alebo akejkoľvek farby
  • jeden alebo viac esenciálnych olejov
  • miska alebo iná vhodná nádoba

 

Rýchlonávod:

esenciálny olej, ryža, drevo

Do misky nasypeme pol šálky nevarenej ryže. Pridáme ,,drevené pne". Premiešame. 

nakvapkať esenciálny olej

Teraz nakvapkáme 18 - 20 kvapiek esenciálneho oleja. Pokiaľ chceme kombináciu, je lepšie vybrané vone najprv premiešať spolu v inej nádobe a následne túto zmes nakvapkať do misky. Vône sa tak lepšie spoja a splynú, ako keby sme ich tam kvapkali jednotlivo. 

Zmes v miske premiešame (najlepšie lyžicou alebo iným predmetom z chirurgickej ocele, pretože tá je voči esenciálnym olejom odolná)

 

domáci ryžovo-drevený difuzér

Vhodne umiestnime a užívame si zrakový a čuchový zážitok. 

 

 

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info