Aromaterapeutický olejový parfum

Parfum môžeme vyrobiť aj bez alkoholu. Ten nahradíme tzv. nosným olejom, ktorý je takmer bez vône. Vznikne tak olejový parfum. Vonia menej intenzívne a kratšie. Preto sa aplikuje sa častejšie, na zápästie alebo iné pulzné body. Jeho veľkou výhodou je však aromaterapeutický účinok. Može to byť napríklad ,,parfum na bolesť hlavy" alebo ,,parfum na koncentráciu", podľa toho, z akých esenciálnych olejov si ho vyskladáme. Nosný olej uľahčuje prenikanie esenciálnych olejov cez pokožku a tie potom môžu ,,fungovať".

budeme potrebovať:

 

mini roll-on
mini roll-on zelený matný

 

  • najvhodnejší obal
  • má ľahkú aplikáciu
  • zmestí sa do kabelky a dá sa použiť kedykoľvek a kdekoľvek

 

nosný olej

 mandľový olej altevita

  • prírodný olej bez intenzívnej vône
  • necháva vyniknúť vône esenciálnych olejov
  • zvláčňuje a hydratuje pokožku

esenciálne oleje

100% éterické oleje

rovnako ako pri alkoholovom parfume, vyberáme 3 až štyri tóny z rozličnou dĺžkou trvania vône.

hlava – sú to vône, ktoré cítime ako prvé. Jemne naznačujú, čo môžeme ďalej očakávať. Sú veľmi prchavé. Potom prepúšťajú priestor srdcovým vôňam.Typické sú ľahké citrusové vône(citrón, pomaranč, bergamot), ovocné vône (levanduľa, ruža), pre tých odvážnejších mentolové (mäta, eukalyptus) a obľúbená je tiež bazalka.

srdce – tvorí ,,most" medzi ľahkými tónmi hlavy a základnými tónmi. Patria sem aromatické kvetinové vône (jazmín, geranium, ylang-ylang, neroli) a zelené vône (citrónová tráva) a tiež kardamon

báza – vône bohaté, ťažké a dlho trvajúce. Populárne základné tóny sú vanilka, amber, pižmo, pačuli a drevité vône ako cédrové drevo a santalové drevo.

 

Postup

pridávanie esenciálnych olejov do handmade parfumu

 

1, v prvom kroku budeme kvapkať 10 - 13 kvapiek esenciálnych olejov do 10 ml liekovky alebo roll-onu. Aký pomer kvapiek dať, je tak trošku experiment. Všeobecne sa doporučuje začať bázou 1-2 kvapky, srdce by malo tvoriť 4 - 5 kvapiek a hlava, čo sô vône najprchavejšie, 5 - 7 kvapiek

 

 

miešanie vôní

 2, poriadne premiešať. (Teraz môžeme vôňu otestovať, prípadne pridať ešte pár kvapiek)

3, do zvyšného objemu liekovky alebo roll-onu nalejeme nosný olej a znova poriadne premiešame

 

Takto pripravený parfum vydrží približne mesiac.

olejový parfum v roll-one

Opatrnosť a bezpečnosť:

Ako aj všetky ostatné prípravky, aplikované na kožu, je potrebné vyskúšať vznik prípadnej alergickej reakcie. Naneste malé množstvo na kožu a v prípade podráždenia, začervenania alebo pálenia odstráňte.

 

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info