Rýchly prehľad parfumov

Ako dlho vonia parfum 

 Parfum tvorí alkohol, voda a voňavé komponenty. To, ako dlho vydrží voňať závisí od pomeru týchto zložiek. Toto pravidlo platí pre parfumy z obchodu, rovnako ako pre handmade parfumy. 

 

Rýchly prehľad parfumov

Parfumzloženie parfumov

obsahuje 15 – 30 % vonných komponentov v koncentrovanom alkohole (pre nás to znamená 90 – 95 % alkoholu + 5 – 10 % vody + 15 – 30 % éterických olejov)

 

Parfumová voda (Eau de Parfum, EdP)

obsahuje 10 – 15 % vonných komponentov v 80 – 90 % alkohole (pre nás to znamená 80 – 90 % alkoholu + 10 – 20 % vody + 10 – 15 % éterických olejov)

 

Toaletná voda (Eau de Toilette, EdT)

obsahuje 5 – 10 % vonných komponentov v 80 – 90 % alkohole (pre nás to znamená 80 – 90 % alkoholu + 10 – 20 % vody + 5 – 10 % éterických olejov)

 

Kolínska voda (Eau de Cologne)

obsahuje 3 – 5 % vonných komponentov v 70 % alkohole (pre nás to znamená 70 % alkoholu + 30 % vody + 3 – 5 % éterických olejov)

 

Parfum je experiment

Vyrobiť si doma parfum pritom vôbec nie je zložité. Je to síce časovo náročnejšie a vyžaduje viac trpezlivosti, avšak výhodou je úplná originalita a v neposlednom rade aj cena. Ak zvolíme vhodné kombinácie vôní, takmer nikto nedokáže rozlíšiť, že nejde o ,,značkový" parfum.

 

Využite pozitívne účinky esenciálnych olejov v parfume

olejový parfum

Okrem toho, v parfumoch možno využiť efektívne využiť účinky éterických olejov. Privoňajte k zápästiu a ,,nakopnite" svoju myseľ vôňou citrónu, bergamot a cédrové drevo vám pomôžu s koncentráciou. Pridaním esenciálnych olejov do nosného oleja vytvoríte olejový parfum. Vonia síce kratšie, ale tu sú podstatnejšie jeho aromaterapeutické účinky.

Zaujalo Vás to? Tak mrknite do príručky. Tu nájdete podrobné návody, ako si vyrobiť originálny parfum. 

 

 

 

 

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info